Co to jest poker układ i jak on działa?

Niewiedza, jak poprawnie obliczyć twój poker układ, jest jednym z najokropniejszych błędów, jakie możesz popełnić w turnieju pokerowym. Niech twoi przeciwnicy myślą, że nie wiesz, jak postawić zakład w turnieju pokerowym, a oni zjedzą cię żywcem. Złóż niewłaściwy poker online układ i nagle zamienisz się w najłatwiejszy cel przy stole. To dlatego, że dobór stawek w prawidłowy sposób jest kluczowym elementem budowania solidnego obrazu przy stole. Jeśli zamierzasz udać się do kasyna, aby zagrać w pierwszą grę z nieznajomymi, a nie masz pewności, jak obliczyć swoje zakłady przed lub po flopie, zapoznaj się z tym krótkim przewodnikiem, który przygotowaliśmy dla ciebie.

Jak obstawiać w turniejach poker online: Preflop

2x poker układ. 2x open preflop lub min-raise jest popularny wśród najlepszych zawodników z różnych powodów, ale otwarcie na minimum może również powodować problemy, w tym
nie umieszcza tylu żetonów w puli, aby wygrać, gdy trafisz dobrą kartę; pozostawia cię do przejęcia. Minflicking z preflopami z marginalnymi układami, których nie można nazwać 3-betem, jest poważnym przeciekiem w grze, dlatego warto się trzymać z większymi otworami.

Zakład 3x.

 Była to standardowa wielkość podbicia na otwarcie, a tak naprawdę nadal dobrze sprawdza się na wczesnych etapach turnieju. Często podczas pierwszych kilku poziomów twój stack jest tak duży w stosunku do blindów w grze, że naprawdę nie jest wart otwarcia na mniej.
Czasami wydaje się atrakcyjne grać luźniej na początkowych etapach gry i sprawdzać wiele zakładów przed flopem w nadziei na zbudowanie potwora, który wygrałby na riverze, ale grając tight i otwierając przyzwoity zasięg z co najmniej 3-krotnym podbiciem zapewnia to, że nie ignorują poziomów wczesnej w ciemno. W miarę rozwoju turnieju, a ty skaczemy w kierunku 25-35 dużej ciemnej, może nie być możliwe otwarcie każdej ręki z 3-krotnym podbiciem, dlatego gracze pokera mają tendencję do zmniejszania biegu.

Zakłady 2.2x-2.5x.

Jeśli próbujesz dowiedzieć się, jak obstawiać w pokerze jak zawodowiec, spójrz na to. Normalnie te otwarcia są pomiędzy 2,2x a 2,5x, chociaż ta wielkość zależy zwykle od gracza na jaki poker układ planuje. W kierunku od średniego do późnego turnieju, przy stole będą znajdować się różnego rodzaju stacki – duży stos, który ma wystarczająco dużo żetonów, aby przetrwać na kolejnym poziomie; krótki stos, szukający podwojonej gry, aby powrócić do gry; i te w środku, które są wygodne, przynajmniej na razie.