Różne rodzaje ubezpieczeń w Lublinie

Różne rodzaje ubezpieczeń w Lublinie

Ubezpieczenia Lublin to bogata oferta składowych, z których może skorzystać nie tylko mieszkaniec województwa lubelskiego. Także przyjezdni mogą pójść i zawrzeć polisę w tym mieście.

Ubezpieczenia placówka stacjonarna lublin – różne rodzaje

Wśród ubezpieczeń możemy wyróżnić następujące rodzaje:

– ubezpieczenia komunikacyjne – dotyczą ubezpieczenia pojazdu takiego jak samochód, ciągnik, przyczepka, motocykl,

– ubezpieczenia majątkowe – to ubezpieczenie domu, firmy, OC w życiu prywatnym, czy NNW,

– ubezpieczenia życiowe lub tzw. grupowe – można zawrzeć je w pracy zawodowej lub ubezpieczyć się indywidualnie.

Ubezpieczenia Lublin dzięki posiadaniu szerokiej wiedzy z zakresu ubezpieczeń oraz wykwalifikowanych pracowników bez problemu doradzą Ci, który wariant będzie dla Ciebie najważniejszy. Poinformują o wszystkich wyłączeniach oraz porównają zakresy danych Towarzystw Ubezpieczeniowych.

O czym warto pamiętać, ubezpieczając dom?

Ubezpieczenia Lublin to także ubezpieczenie naszego domu, czy mieszkania. Obecnie przez sytuację rynkową ceny poszły znacznie w górę. Warto mieć to także na uwadze przy urealnianiu sum ubezpieczenia, które obejmują nasz majątek. Mamy na myśli:

– ubezpieczenie nieruchomości, najczęściej wyceniane w cenie rynkowej, nowej lub odtworzeniowej. Najprościej mówiąc, odpowiedz sobie na pytanie, za ile chciałbyś sprzedać dane pomieszczenie i na taką sumę je ubezpiecz. To ściany zewnętrzne oraz dach.

– ubezpieczenie ruchomości, czyli wszystkich przedmiotów znajdujących się w pomieszczeniu. Chodzi o sprzęty AGD, RTV, książki, ubrania, meble itd. Choć zazwyczaj mówimy, że nic nie mamy, to gdybyśmy mieli to odkupić po kradzieży, czy pożarze, to jednak robi się z tego znaczna kwota.

– ubezpieczenie szklanych przedmiotów, takich jak szyby w oknach, drzwiach, płyty indukcyjne. W niektórych firmach ubezpieczone są nawet szklane umywalki, czy prysznice.

– nie można zapomnieć o ubezpieczeniu OC w życiu prywatnym. Za dzieci do czasu ukończenia przez nie pełnoletniości odpowiadają rodzice. Jeżeli maluch jadąc rowerkiem wjedzie w samochód, czy płot sąsiadki, rodzice poniosą odpowiedzialność finansową. Podobnie sytuacja wygląda przy kopnięciu piłką w okno, czy rzuceniu frisbee w samochód. To niezamierzone sytuacje, podobnie jak zalanie sąsiadów. Warto wziąć pod uwagę adekwatną sumę ubezpieczenia, patrząc też realnie na zajmowane przez nas piętro.

Ubezpieczenia Lublin dzięki swojej różnorodności pomogą nam zawrzeć polisę skrojoną na nasze potrzeby. Pamiętajmy, by dopytać o wszystkie niejasne szczegóły, gdy jesteśmy na miejscu.

Daniel